eKomercyjnie.pl

Przegląd prasy e-commerce 23 marzec 2012

W dzisiejszym przeglądzie prasy e-commerce: Optymistyczna przyszłość przed e-commerce w Polsce | Amazon a polskie porównywarki cen | UPS kupi TNT za 52 miliarda euro | Nie porównywarki, a blogi i społeczności. Tam kobiety szukają opinii | 5 najczęściej popełnianych błędów SEO według Google | Toy ‚R’ Us osiąga miliard dolarów rocznej sprzedaży online.

Optymistyczna przyszłość przed e-commerce w Polsce »
Informacja prasowa o najnowszym badaniu wśród właścicieli sklepów internetowych (eCommerce Index). Wyniki ankiety wskazują na to, że w ciągu minionego roku polski rynek e-commerce wzrósł o 32%, a jego wartość wyniosła prawie 18 mld zł. Zdaniem analityków to jeszcze nie koniec wzrostu.

Amazon a polskie porównywarki cen »
Dawid Piaskowski, założyciel Okazjum.pl i Booklikes.com, ocenia sytuację polskich porównywarek cen w świetle rychłego wejścia Amazona do Polski. Jak będzie wyglądał rynek porównywarek za rok?

UPS kupi TNT za 52 miliarda euro »
Artykuł o przejęciu holenderskiego TNT przez największą firmę kurierską UPS za kwotę ponad 5,2 mld euro. Dzięki tej transakcji UPS stanie się liderem dystrybutrów paczek na rynku europejskim.

Nie porównywarki, a blogi i społeczności. Tam kobiety szukają opinii »
Jak wynika z najnowszego badania BlogHer przeprowadzonego na próbie tysiąca respondentek – konsumentki przy zakupach najchętniej kierują się opiniami z blogów. Jak się okazuje, znacznie mniej porad o produktach szukają na serwisach z opiniami i forach.

5 najczęściej popełnianych błędów SEO według Google »
Artykuł przedstawia pięć najczęstszych błędów SEO popełnianych przez webmasterów według Google. Znajdziecie tu również cenne wskazówki i porady na temat optymalizacji witryn pod kątem wyszukiwarek internetowych. Warto zerknąć.

Toy ‚R’ Us osiąga miliard dolarów rocznej sprzedaży online »
Największy sklep z zabawkami na świecie – Toys R Us, w ciągu ostatnich kilku lat przejął kilka branżowych firm m.in. BabyUniverse.com, Babiesrus.com i eToys.com. Dzięki temu, osiągnął już 1 miliard dolarów z rocznej sprzedaży w sieci (!). Przy takiej różnorodności sklepów, firma spodziewa się w 2016 roku wzrostu przychodów do 1,6 mld dolarów.

Autor wpisu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Zobacz kolejny artykuł

Sklep Nitrotek.pl wprowadza Potrójną Gwarancję dla klientów

Sklep internetowy www.NitroTek.pl, będący jednym z liderów rynku sprzedaży modeli zdalnie sterowanych dla początkujących i średnio zaawansowanych, wraz ze swoją nową wiosenną ofertą wprowadził formułę Potrójnej Gwarancji dla Kupujących.

Ma ona na celu zapewnienie wszystkim klientom wyboru najlepszej oferty na rynku. Dzięki gwarancji najlepszej ceny, darmowej dostawie i ewentualnie bezpłatnej odsyłce modelu, kupujący ma pewność najniższej ceny i braku jakichkolwiek dodatkowych kosztów. Dodatkowo Klient sklepu może się przekonać czy towar jest zgodny z opisem i w razie czego odesłać model na koszt Nitrotek.

– Większość naszych klientów to osoby szukające modelu do zabawy z kolegami, z dzieckiem lub całą rodziną. To konsumenci dla których liczy się produkt dobrej jakości, który jednak nie nadwyręży zbytnio domowego budżetu. Wierzymy, obietnica najlepszej ceny, darmowa dostawa, możliwość darmowego zwrotu to argumenty które przemówią nawet do najbardziej wymagającego klienta – stwierdza Krzysztof Cielma ze sklepu www.nitrotek.pl.

Często jednak klienci sklepów internetowych przekonują się, że niektóre bardzo atrakcyjne oferty cenowe są tylko pozorne. Zakupy on-line związane są bowiem zazwyczaj z dodatkowymi kosztami, związanymi z np. z wysyłką czy prowizją przy płatności kartą.

W sklepie Nitrotek „najniższe ceny” nie są tylko pustym sloganem – stwierdza Cielma. – Naszym nadrzędnym celem jest zagwarantowanie klientom najlepszej ceny kupowanego modelu bez żadnych dodatkowych i ukrytych kosztów.

Dlatego wraz z wprowadzeniem nowej wiosennej oferty, właściciele sklepu NitroTek postanowili zaproponować wszystkim kupującym tzw. Potrójną Gwarancję, na którą składają się: Gwarancja Najlepszej Ceny, Gwarancja Darmowej Dostawy oraz Gwarancja Darmowego Zwrotu.

Pierwszą z nich zapewnia klientom możliwość wyszukania konkurencyjnych ofert wśród innych sklepów internetowych z branży modeli rc. Jeżeli klient znajdzie u innego sprzedawcy dokładnie taki sam produkt, jak w ofercie sklepu NitroTek, ale w niższej cenie, NitroTek gwarantuje, iż nie tylko wyrówna swoją cenę ale przebije konkurencję o 5%! Porównywana oferta musi oczywiście dotyczyć dokładnie takich samych produktów i zawierać w sobie kompletne koszty zakupu (np. cenę wysyłki).

Kolejnym krokiem na drodze do udanej transakcji jest Gwarancja Darmowej Dostawy. Dzięki niej klient nie ponosi kosztów dostawy modelu. Darmowa dostawa obejmuje wyłącznie zamówienia opłacane przelewem lub płatnością elektroniczną. Ma to również na celu zachęcenie klientów do korzystania z tych form płatności, kosztem nadal bardzo popularnych w Polsce wysyłek pobraniowych. Darmowa dostawa to jednak bardzo kuszący atut.

Natomiast Gwarancja Darmowego Zwrotu to zupełnie nowatorska propozycja wśród polskich sklepów internetowych działających w branży modelarskiej. – Mamy świadomość, iż dla wielu konsumentów brak możliwości osobistego obejrzenia zamawianego produktu, jest jednym z zasadniczych aspektów odstraszających przed korzystaniem z zakupów internetowych – zauważa Krzysztof Cielma.

Oczywiście klientom przysługuje prawo zwrotu zakupionego produktu bez podania przyczyny, jeżeli okaże się iż nie spełnia on ich oczekiwań. Jednak to wiąże się z koniecznością odesłania zamówionego produktu i przede wszystkim kolejnymi dodatkowymi kosztami i czasem spędzonym w kolejkach na poczcie.

Jeżeli z jakiś powodów produkt, po wypakowaniu z pudełka nie spełnia oczekiwań klienta, to Nitrotek umożliwia bezpłatny zwrot towaru a jego obsługa sama zaplanuje odbiór towaru od kupującego. Dzięki takiemu rozwiązaniu klient Nitrotek ma nie tylko wszystkie korzyści wynikające z zakupów w sieci, ale także umożliwia obejrzenie towaru i przyjmuje jego ewentualny zwrot, co jeszcze do niedawna było możliwie tylko w stacjonarnych sklepach.

Źródło: Nitrotek

Autor wpisu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Zobacz kolejny artykuł

SeoBusiness.pl

Krótki opis: Zespół SeoBusiness.pl – tworzymy funkcjonalne sklepy internetowe oferujące Klientowi możliwość konfiguracji systemu oraz wyboru projektu graficznego.

Oferta firmy: Na hasło „ekomercyjnie” rabat 15% na wszystkie usługi.

1. Sklepy internetowe
Jeżeli poszukujesz sklepu o funkcjonalności przekraczającej „pudełkowe” i szablonowe rozwiązania lub dotychczasowe oprogramowanie ma ograniczenia, które są barierą rozwoju Twojej firmy, skorzystaj z wdrożenia sklepu opartego na sprawdzonych konfigurowalnych modułach. Zapewnij możliwość swobodnej rozbudowy sklepu według Twoich potrzeb.

Dla klientów posiadających już sklep, zapewniamy import danych Gratis.

Dla każdego projektu oferujemy:

 • indywidualny projekt graficzny
 • projekt logo
 • pakiet 100 godzin webmastera
 • dowolna funkcjonalność
 • integracja z wskazanymi przez Klienta dostawcami
 • implementacja z systemami magazynowi – księgowymi
 • możliwość sprzedaży w wersji B2B
 • pomoc techniczna

Sklepy internetowe – wypełnij formularz

2. Systemy e-commerce
Dla Klientów poszukujących indywidualnych rozwiązań e-commerce przygotowaliśmy ofertę dedykowanych systemów dostosowanych do danego modelu biznesowego.

 • wraz z Klientem przeprowadzamy szczegółowe badanie wymagań
 • na podstawie analizy tworzymy plan oraz harmonogram prac
 • przed realizacją systemu przygotowujemy jego wersje próbna
 • zgodnie z projektem oraz uwagami Klienta realizujemy dedykowane rozwiązanie
 • dla użytkowników zapewniamy pomoc techniczną oraz szkolenia

Systemy E-commerce – wypełnij formularz

Dodatkowe informacje:

Autor wpisu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Newsletter

BONUS: Jak się robi e-handel w Polsce?
72-stronicowy ebook (pdf)
- zbiór wywiadów z właścicielami sklepów

Zamknij

Najlepsze poradniki i informacje
e-commerce prosto na Twój e-mail!

Bonus dla Ciebie:
PDF, 72 strony!

Wpisz swój adres e-mail, aby rozpocząć prenumeratę newslettera od eKomercyjnie.pl.

Od razu wyślemy do Ciebie:

 • BONUS #1: Jak się robi e-handel w Polsce? Rozmowy z właścicielami sklepów internetowych (magazyn .pdf, aż 72 strony!)
   
 • BONUS #2: Piętnaście gotowych sposobów na ulepszenie sklepu internetowego!
  (poradnik .pdf)