Amazon.com: prawie 10 miliardów dolarów przychodów w trzy miesiące!

Autor tekstu Krzysztof Bartnik
Opublikowano 27 lipca 2011
Kategoria Newsy
Czas czytania: < 1 min

Amazon.com pochwalił się swoimi wynikami finansowymi za drugi kwartał 2011 roku. Ujawnione liczby są naprawdę imponujące. Firma Jeffa Bezosa zanotowała w opisywanym okresie aż 9,91 miliarda dolarów przychodów (wzrost o rewelacyjne 51% w porównaniu do Q2 2010!).

Zysk operacyjny firmy wyniósł 201 milionów dolarów (obniżka z 270 mln zanotowanych w tym samym okresie poprzedniego roku). Z kolei zysk netto spadł z 207 mln USD do 191 mln USD.

Główny wpływ na przychody i zyski Amazon.com miał czytnik Kindle 3G (wersja z reklamami za 139 dolarów). Gigant ecommerce stawia na dalsze sprzedawanie treści cyfrowych, w czym pomoże m.in. możliwość wypożyczania podreczników (na razie tylko w Stanach Zjednoczonych).

Trzymając się liczb, w Ameryce Pólnocnej firma zanotowało przychody na poziomie 5,41 miliarda USD. Pozostałe sklepy (m.in. Niemcy, Japonia, Francja, Chiny, Włochy) wygenerowały sprzedaż w wysokości 4,51 miliarda USD.

Plany Amazon.com na trzeci kwartał? Przychód pomiędzy 10,3 miliarda a 11,1 miliarda dolarów.

Co ciekawe, podczas konferencji ujawniono, że Amazon wybudował w tym roku już 15 nowych centrów logistycznych, które mają zapewnić firmie obsługę rosnącej liczby zamówień. Do końca roku takich miejsc na powstać jeszcze kilka.

W sieci pojawiły się też plotki o wejściu firmy na nowe rynki. Nieoficjalnie mówi się o Indiach i… Polsce. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Jak Amazon.com rządzi światowym ecommerce? Zobacz świetną prezentację! »

Źródła: TechCrunch / VentureBeat / Mashable

Regularnie otrzymuj powiadomienia o nowych materiałach. Dołącz do grupy ponad 6500 osób, którzy prenumerują eKomercyjnie!