Citeam.pl wprowadza aplikację Kup Blisko umożliwiającą geolokalizację zniżek

Autor tekstu Informacja prasowa
Opublikowano 26 kwietnia 2012
Kategoria Newsy
Czas czytania: 3 min

Citeam.plSerwis zakupów grupowych Citeam.pl poszerza mechanizm znany fanom zniżek do restauracji, SPA czy hoteli. Od teraz każdy będzie mógł zamienić swój telefon w wykrywacz rabatów w okolicy, a usługodawcy zyskają darmowe narzędzie do zwiększania obrotów w krótkim czasie. Rusza właśnie aplikacja Kup Blisko – geolokalizacja zniżek bez konieczności płacenia za kupon.

Istniejący od ponad roku serwis Citeam.pl działa na zasadach znanych fanom zakupów grupowych w Polsce – użytkownik chcąc skorzystać ze zniżek do lokalnych usługodawców, ośrodków turystycznych czy oferty sklepów internetowych, realizuje usługę okazując kupon zniżkowy. Rabaty na serwisach tego typu wahają się od 30% do nawet 90% od normalnej ceny rynkowej produktu czy usługi. Potencjał zakupów grupowych nie został jednak do końca wyczerpany – na Citeam.pl rusza właśnie innowacyjna aplikacja Kup Blisko, która umożliwi każdemu użytkownikowi lokalizację zniżek na podstawie miejsca aktualnego pobytu.

Wykrywacz zniżek w okolicy

W ramach nowego działania Citeam.pl zgłosili się już usługodawcy z całej Polski, reprezentujący różne branże. Zainteresowanie nowym narzędziem promocji wśród firm jest bardzo duże – usługodawcy nie muszą płacić za skorzystanie z niego, a mają szansę dotrzeć za darmo do kilkumilionowej i wciąż rosnącej grupy klientów, jaką stanowią użytkownicy smartfonów: „Zasadą Kup Blisko jest zaoferowanie rabatu na poziomie co najmniej 10% lub dodatkowej usługi, np. 2 w cenie 1, duży w cenie małego. Takie oferty są wyszukiwane przez telefon mający połączenie z Internetem. Jeszcze lepiej, gdy w urządzeniu mamy wbudowany GPS. W tym przypadku aplikacja Kup Blisko dosłownie zaprowadzi nas do tych restauracji, klubów czy gabinetów kosmetycznych, które w danym dniu oferują rabaty” – wyjaśnia Marta Krauze, dyrektor Citeam.pl.

Kup Blisko

Darmowe narzędzie promocji dla firm

Korzystający z Kup Blisko nie musi wykupywać zniżki do danego usługodawcy. Po selekcji ofert, pobiera rabat, który następnie należy okazać bezpośrednio u sprzedawcy na ekranie telefonu. Właściciel restauracji, klubu czy gabinetu kosmetycznego dostarcza użytkownikowi produkt od razu z uwzględnieniem zniżki. „Krótkotrwałe obniżenie cen o 10-20% na menu w restauracji, wejściówki do klubu, bowling i inne atrakcje może znacząco zwiększyć ruch w lokalu oraz obroty. Poza tym usługodawca ma szansę na wizytę zupełnie nowej grupy klientów” – dodaje Marta Krauze.

Kup Blisko

Użytkownik aplikacji Kup Blisko na Citeam.pl będzie miał możliwość filtrowania i sortowania ofert według kategorii, odległości od aktualnego miejsca pobytu oraz aktywności – część ofert może być uruchamiana w danych godzinach, na zasadzie happy hours. Większość zniżek będzie mogła być realizowana od razu po pobraniu, a przy niektórych ofertach, głównie z branży kosmetycznej, konieczna może okazać się rezerwacja godziny.

Kup Blisko

Jesteś u celu, czyli droga do zniżki z GPS

Obecnie na Citeam.pl usługodawcy chcący skorzystać z Kub Blisko mogą wystawić ofertę za darmo: „Mechanizm zgłoszeń do Kup Blisko jest bardzo prosty. Wystarczy wypełnić formularz na stronie serwisu i po krótkim okresie moderacji oferty, jest ona zamieszczana na Kup Blisko” – wyjaśnia Marta Krauze.

Rabaty będą mogły być pobierane bez limitów. W maju, istniejąca już aplikacja Citeam.pl zostanie wzbogacona o dodatkowe funkcje pozwalające np. na przeglądanie ofert na mapie czy wytyczenie trasy do miejsca realizacji zniżki w ramach Kup Blisko. Na początku Citeam.pl udostępni aplikację dedykowaną użytkownikom iPhone’a oraz smartfonów z Androidem. Pozostałe osoby będą miały do dyspozycji stronę lekką serwisu.

Źródło: Citeam.pl

Regularnie otrzymuj powiadomienia o nowych materiałach. Dołącz do grupy ponad 6500 osób, którzy prenumerują eKomercyjnie!