Dlaczego Polacy kupują w sieci? [infografika]

Autor tekstu eKomercyjnie.pl
Opublikowano 28 maja 2013
Kategoria Newsy
Czas czytania: < 1 min

Zakupy internetowe stały się już codziennością dla większości Polaków i stanowią coraz poważniejszą alternatywę dla zakupów w sklepach stacjonarnych. Zapewne wielu z nas ciekawi więc dlaczego i w jaki sposób wydajemy w sieci. Na te i inne pytania odpowiada bardzo ciekawa i ładnie wykonana infografika, którą wspólnie przygotowaliśmy razem z serwisami: Poradniki Inwestowania oraz HotMoney.pl.

Jak wynika z badania, aż 72% z nas kupiło coś online, ale tylko 20% deklaruje, że robi to kilka razy w miesiącu. Na pytanie, dlaczego kupujemy online – do najczęstszych powodów zaliczamy niższą cenę, wygodę oraz promocje, szczególnie te trwające całą dobę. Jeśli chodzi o statystycznego e-konsumenta, najczęściej w sieci kupują kobiety, które mieszkają w dużych miastach powyżej 200 tys. mieszkańców.

Kupując w sieci, najwięcej – 63% z nas zadeklarowało produkty z branży odzieżowej i kosmetycznej. Na swoje złote czasy czeka jeszcze branża spożywcza, którą zaznaczyło tylko 13% respondentów. Do najpopularniejszych metod płatności nadal zaliczamy e-przelewy – 89% badanych. Najmniej – 41,5% decyduje się na odbiór w sklepie.

Zapraszamy do obejrzenia infografiki.

kto i za co płaci w sieci - infografika

Regularnie otrzymuj powiadomienia o nowych materiałach. Dołącz do grupy ponad 6500 osób, którzy prenumerują eKomercyjnie!