FedEx przejmuje firmę kurierską Opek – oficjalne potwierdzenie transakcji

Autor tekstu Krzysztof Bartnik
Opublikowano 6 kwietnia 2012
Kategoria Newsy
Czas czytania: 2 min

Pod koniec stycznia w jednym z naszych przeglądów prasy e-commerce linkowaliśmy do tekstu Gazety Prawnej o tym, że FedEx – kurierski gigant – przejmuje polską firmę Opek. Wtedy żadna ze stron nie chciała potwierdzić tych rewelacji. Dzisiaj doczekaliśmy się jednak oficjalnego komunikatu w tej sprawie.

Jak możemy przeczytać w oficjalnej informacji prasowej od FedExu, dzięki akwizycji zachodnia firma zapewni sobie jeszcze lepszy dostęp do bardzo dynamicznie rozwijającego się rynku (FedEx ma w Polsce zespół około 120 pracowników). Cały proces przejęcia Opka powinien zakończyć się w lecie bieżącego roku.

W Europie FedEx jest dostępny od 2006 roku. Swoje działania rozpoczynał od Wielkiej Brytanii, by później ostro wejść na rynek węgierski, niemiecki, włoski, holenderski, szwedzki czy francuski. Najczęściej decydował się na przejęcie dużej firmy kurierskiej działającej w danym kraju.

Opek działa na polskim rynku od 1994 roku i urósł od tego czasu do 44 placówek, ponad 1200 pracowników i 1300 kierowców.

Ciekawe, jak będzie wyglądała oferta Opka/FedEx po zakończeniu przejęcia. Do tej pory opinie na temat tej firmy, które do mnie docierały były bardzo różne, ale ze wskazaniem na „nie polecam”. Pojawienie się dużego partnera może sporo zmienić, ale czeka nas jeszcze przynajmniej kilka miesięcy czekania na efekty akwizycji.

Źródło: FedEx.com

Regularnie otrzymuj powiadomienia o nowych materiałach. Dołącz do grupy ponad 6500 osób, którzy prenumerują eKomercyjnie!