IAI S.A. zadebiutuje na New Connect za dwa dni

Autor tekstu Krzysztof Bartnik
Opublikowano 14 grudnia 2009
Kategoria Newsy
Czas czytania: < 1 min

W środę 16 grudnia na rynku New Connect zadebiutuje właściciel platformy IAI-Shop.com, firma IAI S.A. W wyniku oferty prywatnej akcji przeprowadzonej w tym roku spółka uzyskała prawie 1,7 miliona złotych. Kapitał ma być teraz przeznaczony na ekspansję zagraniczną oraz umocnienie pozycji w Polsce.

Chciałbym podziękować wszystkim inwestorom za zaufanie i wiarę w nasz sukces – mówi Paweł Fornalski, prezes IAI S.A. – Cieszy nas niezmiernie, że wielu [naszych – dop. eKomercyjnie] klientów w ramach oferty prywatnej zostało naszymi inwestorami.

Aktualnie, z rozwiązania IAI-Shop.com korzysta sześćset rodzimych e-sklepów i hurtowni internetowych (w sumie obsługują 50 tysięcy zamówień miesięcznie o wartości 12 milionów złotych).

Po giełdowym debiucie firma planuje wejść na dwa największe rynki e-commerce w Europie, tj. Niemcy i Wielką Brytanię. Nie oznacza to jednak zaniedbania rodzimego rynku – teraz IAI będzie starało się przyciągnąć do siebie nowych klientów (korporacje).

Źródło: informacja prasowa

Regularnie otrzymuj powiadomienia o nowych materiałach. Dołącz do grupy ponad 6500 osób, którzy prenumerują eKomercyjnie!