Łatwe i szybkie płatności na urządzeniach mobilnych – system płatności Transferuj.pl wprowadza RWD

Autor tekstu eKomercyjnie.pl
Opublikowano 26 listopada 2013
Kategoria Newsy
Czas czytania: 2 min

transferujRWD, czyli Responsive Web Design jest niczym innym, jak techniką projektowania stron internetowych. Celem RWD jest budowanie uniwersalnych witryn WWW, które na każdym nośniku – komputerze stacjonarnym, laptopie, tablecie czy telefonie komórkowym – będą czytelne i atrakcyjne wizualnie. Zaprojektowana w RWD witryna automatycznie dostosowuje się do wszystkich rozdzielczości, rozmiarów ekranu, a nawet orientacji (poziomej, pionowej). Interfejs będzie zawsze przejrzysty, nic nie tracąc ze swej zawartości na mniejszym ekranie.

Temat Responsive Web Design od dawna jest na ustach właścicieli stron internetowych.  Aktualnie to już kwestia kluczowa, zwłaszcza dla sklepów internetowych oraz wszelkich podmiotów świadczących usługi online, które chcą zaistnieć i sprzedawać na rynku m-commerce.

responsive_transferuj

RWD a płatności online

Pierwszym polskim systemem płatności, który wprowadził usprawnienia dla nośników mobilnych w technologii RWD jest obecnie Krajowy Integrator Płatności SA, ze swoim korowym systemem, Transferuj.pl, z dostosowanym panelem transakcyjnym do danego typu urządzenia (zob. w ofercie handlowej: „Dopasowanie rozmiaru panelu Transferuj.pl do wielkości dowolnego urządzenia mobilnego”). Szczególnie obiecującą opcją są mobilne płatności kartami płatniczymi przygotowane przez Zespół Transferuj.pl, przy współpracy z międzynarodowym acquirem, firmą Elavon. Dawid Cichy z Transferuj.pl wyjaśnia:

Można zaobserwować stały wzrost liczby przeprowadzanych transakcji z użyciem karty kredytowej. Ma to związek z coraz większą świadomością płacących w Internecie oraz z faktem, że karta kredytowa jest jedną z najwygodniejszych i najbezpieczniejszych form płatności, dlatego naszym celem było przygotowanie panelu transakcyjnego przystosowanego również dla tego, specyficznego kanału płatności.

Screenshot_Elavon 2.

Należy dodać , że system Transferuj.pl, wraz z panelem RWD zarówno dla standardowych przelewów online jak i kanału kart płatniczych, jest jednym z pierwszych systemów, dzięki któremu Klienci mogą dokonać całą transakcję, włącznie z zapłaceniem za dany produkt lub usługę, szybko i wygodnie, za pośrednictwem telefonu lub tabletu. Na polskim rynku m-commerce jest to zdecydowanie system godny polecenia.

Regularnie otrzymuj powiadomienia o nowych materiałach. Dołącz do grupy ponad 6500 osób, którzy prenumerują eKomercyjnie!