Lektury e-przedsiębiorcy: Pozycjonowanie i optymalizacja stron WWW. Jak się to robi?

Autor tekstu eKomercyjnie.pl
Opublikowano 9 lutego 2012
Kategoria Artykuły
Czas czytania: 2 min

Pozycjonowanie i optymalizacja stron WWW„Pozycjonowanie i optymalizacja stron WWW. Jak się to robi” to kolejne, trzecie wydanie książki duetu Bartosza Danowskiego i Michała Makaruka. Opisywana pozycja jest praktycznym poradnikiem dla tych, którzy chcą skutecznie wypozycjonować swoją stronę bez angażowania do tego profesjonalnych agencji. Przedstawia solidne podstawy zarówno dla początkujących, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z e-marketingiem, jak i dla tych bardziej zaawansowanych użytkowników prowadzących profesjonalne serwisy internetowe.

Autorzy podzielili publikację na dwie części. W pierwszej wyjaśniają podstawy, opisują m.in. w jaki sposób działa wyszukiwarka stron WWW oraz jak odpowiednio dobierać słowa kluczowe do treści serwisu. Wraz z upływem stron, przechodzą do poważniejszych zagadnień o indeksacji witryn, śledzeniu ruchu, potencjalnych błędach i zagrożeniach oraz nieetycznych sposobach pozycjonowania. Oprócz tego, przedstawiają zasady działania i tworzenia skutecznych kampanii reklamowych w wyszukiwarkach przy pomocy takich usług, jak OnetBoxy, AdKontekst czy AdWords.

Całość napisana jest w przejrzysty i czytelny sposób. Zawiera wiele przykładowych skryptów, które każdy może wykorzystać w praktyce. Warto zaznaczyć, że wskazówki podane przez autorów są oparte na ich wieloletnim doświadczeniu w tej branży, tym bardziej mogą być cennym uzupełnieniem wiedzy Czytelnika.

Podsumowując, książka zawiera kompleksową i wyczerpującą wiedzę o zagadnieniu pozycjonowania i optymalizacji stron internetowych, która pozwoli początkującym Czytelnikom zapoznać się z podstawami, a zaawansowanym ugruntować i poszerzyć aktualną wiedzę. Książkę czyta się jednym tchem. Serdecznie ją polecam.

Regularnie otrzymuj powiadomienia o nowych materiałach. Dołącz do grupy ponad 6500 osób, którzy prenumerują eKomercyjnie!