eKomercyjnie.pl

Magazyn eKomercyjnie Wydanie Specjalne – Dzień Darmowej Dostawy 2017 (podsumowanie i zaproszenie do tegorocznej akcji)

Dzień Darmowej Dostawy 2017 jest już dawno za nami. Sklepy przygotowują się do nowej edycji. Lista sprzedawców się powiększa i każdego dnia na naszej stronie Dzień Darmowej Dostawy pojawiają się nowie sklepy, które dołączają do akcji.

Postanowiliśmy wraz z partnerami poprzedniej edycji stworzyć poradnik na temat tego, jak przygotować e-sklep na DDD2018. To prawie 150 stron czystej wiedzy. Przygotowane treści mają charakter edukacyjny, zawierają porady, dane liczbowe, analizy. Cały pdf liczy sobie 160 tysięcy znaków.

W środku poruszane są takie zagadnienia, jak: infrastruktura serwerowa, obsługa klienta, logistyka, opakowania, polityka cenowa, działania marketingowe, pozycjonowanie, automatyzacja procesów, doświadczenia klienta, płatności online i wiele, wiele innych.

Poniżej przedstawiamy listę artykułów oraz ich autorów:

 • Ponad 5 MLN produktów z darmową dostawą” – Krzysztof Bartnik
 • Dzień Darmowej Dostawy, sklepy pełne zamówień” – Karolina Bartnik-Kura, Shoper.pl
 • Delivery Automation – prostsza i tańsza logistyka” – Piotr Szymczak, Furgonetka.pl
 • Szybko dostarczona paczki a pozytywny customer experience. Jak odpowiednie przygotowanie paczek wspiera realizację celów biznesowych” – Lucyna Kozioł, GlobKurier.pl
 • Co każdy menedżer e-commerce powinien wiedzieć o chmurze w okresie spodziewanego wzrostu sprzedaży?” – Maciej Kuźniar, Oktawave
 • Płatności za pobraniem vs. płatności online” – Iga Mrowińska, Przelewy24.pl
 • 10 najważniejszych typów opakowań dla branży e-commerce w 2019 roku” – Łukasz Fryda, Rajapack Polska
 • Rozwój e-commerce w Polsce napędza rozwój usług logistycznych” – Łukasz Jankowski, Paczka w RUCHu
 • Przepis na sukces w e-commerce” – Karolina Bartnik-Kura, Shoper.pl
 • W jaki sposób zwiększyć liczbę transakcji w sklepie internetowym podczas gorących okresów sprzedażowych?” Aleksandra Batko, Sky-Shop.pl
 • Jak SMS wspiera e-commerce” – Andrzej Ogonowski, SMSAPI
 • 10 kroków do optymalizacji Twojego sklepu w Google” – zespół TOPONLINE
 • Oszczędzaj, mądrze dobierając narzędzia” – Marcin Woźniak, Unified Factory
 • Black Friday i inne „święta niskich cen”, a rzeczywistość. Jak je celebrować, żeby zarobić?” – Marta Komar, Dealavo
 • 7 Sprawdzonych sposobów na bezpieczne transakcje internetowe” – Andrzej Chechliński, Bank BGŻ BNP Paribas
 • Jak kupić, zaoszczędzić i nie zwariować” – Paulina Wawrzyczek

Autor wpisu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zobacz kolejny artykuł

Prasówka e-commerce #85: o fuzji morele.net oraz pigu.lt, o Sky-Shop Day, oraz planach Alibaba związanych z Europą

Zapraszamy do lektury 85 prasówki e-commerce. Znajdziecie w niej między innymi informacje o fuzji morele.net oraz pigu.lt, o Sky-Shop Day, oraz planach Alibaba związanych z Europą. Dodatkowo będzie o wartości rynku e-commerce w Rosji oraz o markecie Migros i jego nowym rozwiązaniu.

Prenumeruj nasz newsletter!

Nasz cykl jest także na bieżąco przekazywany do wszystkich subskrybentów newslettera – spodziewajcie się wiadomości od eKomercyjnie.pl co tydzień w swojej mailowej skrzynce odbiorczej. Jeżeli jeszcze nie jesteś prenumeratorem newslettera, to możesz zapisać się tutaj.

Sky-Shop Day już 28 listopada w Krakowie!

28 listopada (środa) na krakowskiej Barce odbędzie się wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich właścicieli sklepów internetowych oraz tych, którzy dopiero zamierzają rozpocząć sprzedawać w sieci – Sky-Shop Day #1 | Rozkręć swoją sprzedaż w Internecie!

Event będzie podzielony na dwie części. Prelekcje specjalistów ze Sky-Shop.pl dostarczą uczestnikom kompleksowej wiedzy z zakresu otwierania, budowania i promocji sklepu internetowego oraz sprzedaży wielokanałowej przez portale aukcyjne i marketplace’y. Uczestnicy dowiedzą się także o unikalnych funkcjach oprogramowania, a także o planach na przyszłość platformy sklepów internetowych Sky-Shop.pl. Druga część spotkania poświęcona będzie w całości na rozmowy z uczestnikami i indywidualne konsultacje.

Zapisy na wydarzenie trwają: www.sky-shop-day.evenea.pl

Miejsce: ul. Podgórska 16 (Barka), Kraków. Zapraszamy!

Rozpoczynamy zapisy do Dnia Darmowej Dostawy 2018

Rozpoczęły się oficjalne zapisy do Dnia Darmowej Dostawy 2018. eKomercyjnie po raz koleiny organizuje akcję, która ma zachęcić Polaków do robienia zakupów w sieci oraz pokazać, że nasza branża potrafi skutecznie działać razem.
Celem Dnia Darmowej Dostawy jest zachęcenie jak największej liczby klientów do zrobienia zakupów w sieci. Darmowa dostawa ma przekonać klientów, którzy do tej pory nie zamawiali w sieci, ale także dotrzeć do tych, którzy kupują często i szukają promocji i okazji.

Warto wspomnieć, że zapisanie sklepu do akcji jest zupełnie darmowe. To nasz pomysł na to, żeby rynek e-handlu rósł w szybszym tempie. Na prośby sklepów możliwość odpłatnego wyróżnienia sklepu na stronie głównej i liście kategorii, w której się znajduje (tylko dla zainteresowanych – to opcja dodatkowa, płatna i nie jest konieczna, aby wziąć udział w akcji).

Sklepy można zapisywać tutaj

Zapraszamy do współpracy wszystkie firmy zainteresowane dołączeniem do grona partnerów Dnia Darmowej Dostawy 2017. Wszystkie pytania prosimy kierować na adres dawid.marut@ekomercyjnie.pl

Fuzja morele.net i Pigu.lt

Morele.net czyli jeden z bardziej rozpoznawalnych sklepów online, który oferuje elektronikę użytkową łączy się z Pigu.lt największym graczem online w krajach bałtyckich. Wynikiem ma być stworzenie największej grupy e-commerce w Europie Środkowo-Wschodniej. Nowa strategia i cele mają między innymi w ciągu najbliższych 5 lat doprowadzić do 4 miliardów rocznego obrotu. Powstałym holdingiem ma kierować nowy zarząd składający się z managerów morele.net i Pigu.lt. Jeszcze w tym roku, istotnie wzmocni ma wzmocnić się oferta sklepów amfora.pl, meblujesz.pl oraz hulahop.pl, których kategorie są szeroko dostępne w Pigu.

TaniaKsiazka.pl otwiera pierwszy punkt odbioru zamówień

Księgarnia TaniaKsiazka.pl na przełomie października i listopada uruchomiła pierwszy w punkt odbioru zamówień, mieści się on w Warszawie przy J. Dąbrowskiego 20. Łukasz Kierus założyciel księgarni mówi: „Zainteresowanie przekroczyło nasze wstępne szacunki i przewidywania. Zaledwie w ciągu kilku pierwszych dni listopada z odbioru osobistego skorzystało ponad 1000 osób. To najlepszy dowód na to, że działanie takich miejsc ma głęboki sens i warto je rozwijać w przyszłości”. Dotychczas punkty odbioru znajdowały się w Białymstoku, Ełku, Suwałkach i Grajewie.

Black Friday w Polsce? Co czwarty Polak będzie chciał „złapać” okazję

W tym roku Czarny Piątek przypada na 23 listopada. Z badania Santander Consumer Banku wynika, że o ile rok temu z promocji w Black Friday skorzystało 18 proc. Polaków, o tyle w tym roku takie plany ma już co czwarty badany. Przede wszystkim szukamy po okazyjnych cenach rzeczy markowych, które często są drogie, a które możemy kupić z rabatami 20-30%, czasem i 50%. Trzeba pamiętać, że niektóre sklepy zaczynają wyprzedażowe promocje już kilka dni wcześniej.

Alibaba stawia na Europę?

W Belgii ma powstać centrum dystrybucyjne giganta Alibaba. Ma być to hub na Europę, gdzie mieszka bardzo duża liczba klientów platformy. Magazyn, który powstanie w Liege, ma mieć powierzchnię 380 tys. metrów kwadratowych. Jest on umiejscowiony w pobliżu lotniska, co znacznie ułatwi procesy logistyczne. Alibaba zapowiedziała wcześniej, że zainwestuje 13 miliardów USD w globalną sieć logistyczną.

E-commerce w Rosji miało wartość 14,2 miliarda euro

Według raportu Russia Ecommerce Report 2018 wynika, że w 2017 roku rosyjski rynek e-commerce miał wartość 14,2 miliarda euro, co jest skokiem o 13% względem roku 2016. Jeśli wzrost ten się utrzyma, to w 2018 roku wyniesie on 15,9 miliarda euro. Na liczby te mają wpływ klienci, których jest obecnie 50 milionów, co daje 47% Rosjan. 14% kupujących robi zakupy w zagranicznych e-sklepach, 30% tylko w rosyjskich, a 56% wybiera i rodzime, i zagraniczne sklepy. Najpopularniejsze kategorie zakupów to: elektronika, wyposażenie domów, ubrania, obuwie, części komputerowe.

Migros uruchamia Miacar

Migros to największy supermarket w Szwajcarii, który zasłyną z własnych „autobusów sprzedażowych. Ich historia jest bardzo długa, a ostatnie zniknęły z rynku w 2007 roku. Teraz sieć postanowiła pójść trochę w innym kierunku. Pozwala zamówić towary online przy pomocy aplikacji, a te zostaną dostarczone do klienta od 20 min maksymalnie do godziny czasy. Wszystko z wykorzystaniem samochodów elektrycznych. Na razie usługa testowana jest w okolicach Berna. Warto dodać, że jeśli wartość zamówienia przekroczy 25 franków (prawie 22 euro), produkty zostaną dostarczone do domu klienta bez opłat za wysyłkę.

Ciekawą historię samochodów sprzedażowych firmy można obejrzeć na poniższych filmach.

Autor wpisu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zobacz kolejny artykuł

Prasówka e-commerce #84

Zapraszamy do lektury 84 prasówki e-commerce. Znajdziecie w niej między innymi informacje o współpracy InPost z siecią Dino, zwiększeniu zatrudnienia przez operatorów logistycznych, wielkości rynku mcommerce w UK, a także o tym, że Zalando chce, aby klienci we Włoszech płacili za przesyłki.

Prenumeruj nasz newsletter!

Nasz cykl jest także na bieżąco przekazywany do wszystkich subskrybentów newslettera – spodziewajcie się wiadomości od eKomercyjnie.pl co tydzień w swojej mailowej skrzynce odbiorczej. Jeżeli jeszcze nie jesteś prenumeratorem newslettera, to możesz zapisać się tutaj.

Rozpoczynamy zapisy do Dnia Darmowej Dostawy 2018

Rozpoczęły się oficjalne zapisy do Dnia Darmowej Dostawy 2018. eKomercyjnie po raz koleiny organizuje akcję, która ma zachęcić Polaków do robienia zakupów w sieci oraz pokazać, że nasza branża potrafi skutecznie działać razem.
Celem Dnia Darmowej Dostawy jest zachęcenie jak największej liczby klientów do zrobienia zakupów w sieci. Darmowa dostawa ma przekonać klientów, którzy do tej pory nie zamawiali w sieci, ale także dotrzeć do tych, którzy kupują często i szukają promocji i okazji.

Warto wspomnieć, że zapisanie sklepu do akcji jest zupełnie darmowe. To nasz pomysł na to, żeby rynek e-handlu rósł w szybszym tempie. Na prośby sklepów możliwość odpłatnego wyróżnienia sklepu na stronie głównej i liście kategorii, w której się znajduje (tylko dla zainteresowanych – to opcja dodatkowa, płatna i nie jest konieczna, aby wziąć udział w akcji).

Sklepy można zapisywać tutaj

Zapraszamy do współpracy wszystkie firmy zainteresowane dołączeniem do grona partnerów Dnia Darmowej Dostawy 2017. Wszystkie pytania prosimy kierować na adres dawid.marut@ekomercyjnie.pl

Paczkomaty InPost, teraz przy sklepach Dino

W ostatnim czasie pisaliśmy o współpracy InPost z siecią Lidl, przy której sklepach staną paczkomaty, teraz otrzymujemy informacje o kolejnym partnerstwie, tym razem ze sklepami Dino. Jak mówi Rafał Brzoska „To kolejne porozumienie o współpracy z siecią handlową, które podpisujemy. Partnerstwa, nad którymi pracujemy, będą wzmacniać naszą infrastrukturę – zapewniając naszym klientom dogodne lokalizacje. Paczkomat InPost przy sklepach czy na stacjach benzynowych jest naturalnym uzupełnieniem oferty i pozwala sieciom handlowym na dodatkowe przewagi konkurencyjne. Dlatego mamy tak wiele zgłoszeń i zapytań w tym obszarze. Liczymy na szybką finalizację prowadzonych rozmów, a rozstawienie kolejnych maszyn realizujemy nawet w ciągu kilku tygodni od zakończenia formalności”. Z kolei prezes zarządu Dino Polska S.A. Szymon Piduch mówi: „Paczkomaty będą dodatkowym udogodnieniem dla naszych klientów. Będziemy obserwować ich reakcje i zainteresowanie nowym rozwiązaniem”.

Carrefour chce przyciągnąć do siebie darmową dostawą

Po raz kolejny Carrefour rozpoczyna czasową akcję zwaną „Darmowa dostawa na Carrefour.pl”. Tym razem do 30 listopada osoby kupujące na platformie Carrefour.pl będą mogli skorzystać z tej opcji. Promocją objęto ponad 20 tysięcy produktów dostępnych na platformie, w tym także z oferty zewnętrznych sprzedawców, którzy współpracują z Carrefour w modelu marketplace.

Alibaba i wyniki sprzedażowe w Dniu Singla

Alibaba zapoczątkował Dzień Singla w 2009 roku. To święto zakupów, które ukochali sobie przede wszystkim Chińczycy, W 2017 roku złożony tego dnia 812 milionów zamówień, jednak można powiedzieć, że 2018 jest rokiem rekordowym, bowiem przez 24 godziny klienci złożyli łącznie ponad miliard zamówień. To niesamowity wyniki. Dzień Singla dla Alibaby jest tym, czym „Prime Day” dla Amazon.

Poczta Polska i inne firmy logistyczne przygotowują się na święta

Jak zapowiada Poczta Polska 14 listopada w 30 lokalizacjach w Polsce będzie można wziąć udział w „ekspresowej rekrutacji”, która pozwoli zwiększyć możliwości logistyczne Poczty w okresie największego obłożenia przesyłkami, który zaczyna się już w okolicach końca listopada. Wspomniane rekrutacje mają na celu zatrudnienie osób przeważnie na umowę zlecenie, które będą pracownikami sortowni, listonoszami, a także kierowcami.

Podobnie ma się sprawa z innymi operatorami logistycznymi. DHL zapowiedział, że w tym czasie zwiększy zatrudnienie o 15 procent. Podobnie, jak w przypadku Poczty poszukiwani są pracownicy na stanowisko kurierów, pracowników sortowni i magazynów, ale także operatorzy wózków widłowych. Dla wielu osób ma być to sposób na dorobienie sobie przed świętami.

Podobne działania podejmują także inne firmy kurierskie, by zapewnić ciągłość i bezpieczeństwo dostaw w okresie przed świętami.

Wielka Brytania jest trzecim pod względem wielkości rynkiem mcommerce

Zakupy internetowe dokonywane za pomocą telefonu i tabletu są w Wielkiej Brytanii powszechne i bardzo lubiane przez Anglików. Szacuje się, że rynek ten ma wartość 55,9 miliardów euro, co daje UK trzeci wynik na świecie. Na pierwszym są Chiny z 652,6 miliarda euro, a potem USA z 183,2 miliarda euro. Dane te pochodzą od Worldpay. Firma przeprowadziła badania w 36 krajach na świecie. Z analizy wynika, że mcommerce wzrośnie globalnie o kolejne 19% przez następne 5 lat. W UK odnotowany jest wzrost na poziomie 16% rocznie, a do 2022 roku ta część rynku ma mieć wartość ponad 100 miliardów euro. Warto także dodać, że klienci kupujący online za pomocą telefonów polubili płatności mobilne. Bardzo popularne stały się e-portfele, z których korzysta 23,2% kupujących online. Trzeba też zwrócić uwagę na to, że 99% populacji Wielkiej Brytanii ma dostęp do internetu.

Zalando po raz pierwszy każe płacić za przesyłkę

Myśląc Zalando od razu nasuwa się nam na myśl stwierdzenie „Darmowa Dostawa”. Jednak okazuje się, że już nie do końca tak jest. Okazuje się, że jeśli wartość naszego zamówienia nie przekroczy 25 euro, to trzeba będzie ponieść koszty przesyłki, które są równe 3,5 euro. Nie należy jednak panikować, bowiem opcja ta obecnie obowiązuje tylko we Włoszech, gdzie są zupełnie inne zachowania klientów. Tam często wrzucają oni do koszyka jedną rzecz, która na dodatek jest na wyprzedaży. To podyktowało decyzję o wprowadzeniu opłaty za przesyłkę.

Autor wpisu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Newsletter

BONUS: Jak się robi e-handel w Polsce?
72-stronicowy ebook (pdf)
- zbiór wywiadów z właścicielami sklepów

Zamknij

Najlepsze poradniki i informacje
e-commerce prosto na Twój e-mail!

Bonus dla Ciebie:
PDF, 72 strony!

Wpisz swój adres e-mail, aby rozpocząć prenumeratę newslettera od eKomercyjnie.pl.

Od razu wyślemy do Ciebie:

 • BONUS #1: Jak się robi e-handel w Polsce? Rozmowy z właścicielami sklepów internetowych (magazyn .pdf, aż 72 strony!)
   
 • BONUS #2: Piętnaście gotowych sposobów na ulepszenie sklepu internetowego!
  (poradnik .pdf)