Od 1 lipca wzrosną ceny przesyłek kurierskich!

Autor tekstu Krzysztof Bartnik
Opublikowano 10 czerwca 2011
Kategoria Newsy
Czas czytania: < 1 min

W wielu krajach Unii Europejskiej obowiązuje opłata dla pojazdów powyżej 3,5 tony za użytkowanie infrastruktury drogowej. W Polsce zacznie obowiązywać od 1 lipca 2011 roku. Niestety, to najprawdopodobniej oznacza podwyżkę opłat za przesyłki kurierskie dla sklepów internetowych.

Firma GLS Poland wysłała już do swoich klientów informację w tej sprawie. W przygotowanym piśmie zwraca uwagę na ciągłe optymalizowanie kosztów własnych, jednak zaznacza, że nie jest w stanie całkowicie wyeliminować nowych, które pojawią wraz z wprowadzeniem e-myta.

W praktyce to oznacza dodatkową opłatę od każdej paczki i trzeba się na nią przygotować już teraz (wciąż nie wiadomo jednak, ile konkretnie ma wynosić). Właściciele sklepów, którzy nadają setki czy tysiące paczek miesięcznie z pewnością odczują tę „nowość” na otrzymywanych fakturach.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy kolejne firmy kurierskie zdecydują się na dodanie dodatkowej opłaty do swoich cenników. Jej wprowadzenie wydaje się być tylko kwestią czasu. Już teraz trzeba się zastanowić, czy przenieść nową opłatę na klientów czy zdecydować się na pozostawienie kosztów dostawy na dotychczasowym poziomie. Która opcja wydaje się Wam lepsza?

Regularnie otrzymuj powiadomienia o nowych materiałach. Dołącz do grupy ponad 6500 osób, którzy prenumerują eKomercyjnie!