Merlin wprowadził PayByNet – system płatności bez pośrednika

Autor tekstu Krzysztof Bartnik
Opublikowano 8 grudnia 2009
Kategoria Newsy
Czas czytania: < 1 min

paybynet

Merlin.pl poinformował o wdrożeniu nowego systemu płatności PayByNet. Opisywane rozwiązanie Krajowej Izby Rozliczeniowej S.A. ma być ciekawą alternatywą dla dotychczasowych firm pośredniczących w przekazywaniu środków od klienta do e-sklepu.

Jak działa PayByNet? Otóż po wybraniu tej formy płatności, kupujący jest przekierowywany na stronę internetową swojego banku, gdzie może wykonać przelew (dane są uzupełniane automatycznie). Po zrealizowaniu płatności, KIR przekazuje do sklepu informację o zaksięgowaniu środków i sklep może śmiało wysyłać zamówienie.

Na pierwszy rzut oka nie różni się to niczym od innych systemów płatności, ale na oficjalnej stronie usługi możemy znaleźć dodatkowe wyjaśnienie:

PayByNet jest jedynym w Polsce serwisem umożliwiającym realizację płatności bezpośrednio z konta bankowego klienta na konto bankowe sklepu (z wykorzystaniem technologii systemu rozliczeniowego ELIXIR).

PayByNet jest zatem sposobem na ominięcie pośrednika (nie występuje tutaj księgowanie środków na koncie innej firmy). Szkoda tylko, że na witrynie tego systemu płatności nie napisano, ile kosztuje jego wdrożenie (wysłałem jednak zapytanie w tej sprawie).

Na zakończenie dodam, że Merlin i KIR przygotowali dla klientów sklepu 7% zniżkę na zakupu, pod warunkiem płatności za pośrednictwem PayByNet (promocja obowiązuje do wyczerpania przygotowanej puli rabatowej).

Regularnie otrzymuj powiadomienia o nowych materiałach. Dołącz do grupy ponad 6500 osób, którzy prenumerują eKomercyjnie!