eKomercyjnie.pl

PayPal: 14 mld dolarów transakcji poprzez urządzenia mobilne w 2012 roku

PayPal jedna z form płatności w Internecie, która pozwala robić zakupy internetowe na całym świecie bez konieczności posiadania karty kredytowej. Wiele z polskich sklepów nadal nie ma jej zaimplementowanej, gdyż rodzimi klienci raczej nie płacą za zakupy tym kanałem. Na świecie większość sklepów oraz osób sprzedających na eBay używa PayPala z bardzo dużym powodzeniem.

O skali mogą mówić liczby, którymi chwili się David Marcus z PayPal (link). Okazuje się, że w 2012 roku przekroczono o 40% przewidywana wartość transakcji za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Co daje transakcje o wartości 14 mld USD na całym świecie.

W samym okresie świątecznym PayPal przyjął transakcje o wartości 692 mln USD. Od października do grudnia 2012 roku co minutę wykonywano 5,2223 płatności poprzez tą platformę.

W 2012 roku liczba aktywnych użytkowników na całym świecie wzrosła ze 117 mln do 123 mln.

Widać więc, że rynek płatności internetowych, w tym mobilnych rośnie. Na pewno ma na to wpływ wysoka jakość obsługi oraz bezpieczeństwa takich transakcji. Na polskim rynku płatności interesowych jest już duża konkurencja, która jednak nie kwapi się na podbijanie zagranicy, gdyż ugryzienie tak dużego potentata jak PayPal jest raczej niemożliwe.

Warto jeszcze przeczytać nasze niedawne informacje o prognozach dla m-commerce – klikajcie tutaj.

Autor wpisu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Zamknij

Najlepsze poradniki i informacje
e-commerce prosto na Twój e-mail!

Bonus dla Ciebie:
PDF, 72 strony!

Wpisz swój adres e-mail, aby rozpocząć prenumeratę newslettera od eKomercyjnie.pl.

Od razu wyślemy do Ciebie:

  • BONUS #1: Jak się robi e-handel w Polsce? Rozmowy z właścicielami sklepów internetowych (magazyn .pdf, aż 72 strony!)
     
  • BONUS #2: Piętnaście gotowych sposobów na ulepszenie sklepu internetowego!
    (poradnik .pdf)