Platforma iStore.pl uruchamia serwis z szablonami Responsive Web Design dla swoich sklepów

Autor tekstu Informacja prasowa
Opublikowano 8 lutego 2013
Kategoria Newsy
Czas czytania: 2 min

Platforma iStore.pl udostępniła swoim klientom serwis z szablonami graficznymi wykonanymi w technologii Responsive Web Design. W serwisie Grafoteka.istore.pl właściciele sklepów znajdą gotowe szablony, w pełni dostosowane do urządzeń mobilnych. Według przedstawicieli iStore, to krok w kierunku rozwoju m-commerce w Polsce.

Responsive Web Design to nowe podejście do projektowania i wdrażania stron internetowych. Zgodnie z jego ideą, strona internetowa automatycznie dostosowuje swój wygląd do wielkości ekranu urządzenia, na którym jest otwierana. Dzięki zastosowaniu tej technologii, użytkownik zawsze otrzymuje wygodną w korzystaniu stronę, niezależnie od rozdzielczości urządzenia, na którym jest wyświetlana.

Jako część Grupy Allegro czujemy potrzebę kreowanie nowych standardów w polskim e-commerce. Już co czwarty Polak korzysta ze smartfona, a eksperci zgodnie podkreślają, że przyszłość należy do urządzeń mobilnych. Naszym priorytetem jest dostarczanie klientom najnowocześniejszych rozwiązań, ułatwiających prowadzenie e-sklepu. Decyzja o uruchomieniu serwisu Grafoteka.istore.pl była więc naturalną odpowiedzią na potrzeby rynku – opowiada Joanna Kozińska, Dyrektor Platformy iStore.pl.

Nowy wygląd sklepu na wyciągnięcie ręki
Aktualnie w serwisie Grafoteka.istore.pl znajdziemy cztery uniwersalne szablony, które można zastosować w sklepach z dowolnym asortymentem. To przykładowe realizacje, każdy z projektów będzie można zmodyfikować poprzez zmianę tła lub dynamicznego banera na stronie głównej. Cena projektu, wraz z wdrożeniem go w sklepie, wynosi 599 zł.

– Dzięki Grafotece klienci iStore.pl otrzymują nie tylko atrakcyjny design, ale przede wszystkim nowy standard technologiczny, niespotykany dotąd w żadnej z platform działających w modelu SaaS, dostępny praktycznie od zaraz – dodaje Joanna Kozińska.

Ogromnym atutem Grafoteki jest fakt, iż wszystkie szablony dostępne są „od ręki”. Wdrożenie nowego layoutu odbywa się bowiem standardowo po dwóch dniach od złożenia zapytania.

Mobilna jakość e-sklepu
Atrakcyjny wygląd, łatwość korzystania ze sklepu na urządzeniach mobilnych – jakie jeszcze korzyści niesie wdrożenie szablonu w RWD dla właścicieli sklepów internetowych? Przede wszystkim nie ma już potrzeby tworzenia osobnych wersji i adresów sklepu dla urządzeń mobilnych. Wszelkie dokonywane zmiany będą widoczne od razu na wszystkich nośnikach. To oszczędność czasu i pieniędzy. Co więcej, strony w technologii RWD są future ready, czyli gotowe na przyszłe wyzwania i nowe urządzenia. Nie ma więc obaw, że po wejściu na rynek nowego modelu smartfona lub tabletu, będziemy musieli każdorazowo przeprojektowywać stronę sklepu.

Najważniejszą zaletą jest jednak możliwość dotarcia z ofertą sklepu do nowej grupy klientów. Czytelny interfejs i łatwość nawigacji z pewnością skłoni ich do dokonywania zakupów w dowolnym miejscu i czasie.

Źródło: Grupa Allegro / iStore.pl

Regularnie otrzymuj powiadomienia o nowych materiałach. Dołącz do grupy ponad 6500 osób, którzy prenumerują eKomercyjnie!