Płatności międzynarodowe sofortbanking zintegrowane z IAI-Shop.com

Autor tekstu Informacja prasowa
Opublikowano 4 kwietnia 2012
Kategoria Newsy
Czas czytania: 2 min

Sofortbanking to nowe na polskim rynku rozwiązanie dostarczane przez Payment Network AG. Bezpośrednia metoda płatności jest już dostępna w Polsce, w jednym z największych systemów do prowadzenia sklepu internetowego IAI-Shop.com.

Sofortbanking, bezpośrednia metoda płatności Payment Network AG, rozpoczęła realne funkcjonowanie na rynku polskim, poprzez współpracę z IAI, operatorem sklepów i hurtowni internetowych IAI-Shop.com, jednym z największych gotowych rozwiązań sklepów internetowych w Polsce. Jednocześnie również klienci platformy IdoSell.com, eksportowej wersji platformy sklepowej IAI-Shop.com otrzymali możliwość integracji z sofortbanking.

„Jesteśmy zadowoleni, że znaleźliśmy w IAI kompetentnego partnera w obszarze gotowych oprogramowań sklepów. Oferujemy relatywnie nową metodę płatności na rynku polskim, dlatego ma dla nas duże znaczenie współpraca ze znanym i popularnym przedsiębiorstwem” – wyjaśnia Dagmara Kruszewska, Country Manager Poland firmy Payment Network AG.

Dla właściciela sklepu internetowego opartego o IAI-Shop.com lub IdoSell.com, implementacja sofortbanking jest bardzo prosta. Dzięki automatycznym aktualizacjom w ramach platformy SaaS, wszyscy klienci IAI mogą w łatwy sposób włączyć sofortbanking i z niego korzystać.

„Zdecydowaliśmy się na integrację z sofortbanking z kilku powodów. Przede wszystkim, chcieliśmy wprowadzić alternatywę do obecnie stosowanych systemów płatności międzynarodowych. Sofortbanking jest bardzo innowacyjny w swoim podejściu do płatności, co skutkuje bardzo niską prowizją i natychmiastowym przekazaniem pieniędzy. Dzięki temu firmy sprzedające w Polsce i za granicą uzyskały świetne rozwiązanie problemu płatności.” – mówi Paweł Fornalski, CEO IAI S.A.  

W bezpośredniej metodzie płatności sofortbanking przelew danej kwoty pieniężnej ustawiany jest bezpośrednio z konta bankowego kupującego na konto bankowe sprzedawcy e-commerce. Klient, po dokonaniu zamówienia, wybiera sofortbanking jako metodę płatności, zaznacza swój bank, loguje się poprzez oprogramowanie sofortbanking do swojego konta bankowowości internetowej i potwierdza przelew przy pomocy kodu weryfikacyjnego. Sprzedawca otrzymuje potwierdzenie w czasie rzeczywistym o pomyślnym zleceniu przelewu i może wysłać swoje towary. Aktualnie ok. 21 500 sprzedawców internetowych w całej Europie przeprowadza 1,5 miliona transakcji miesięcznie przy pomocy sofortbanking.

Źródło: Payment Network AG

Regularnie otrzymuj powiadomienia o nowych materiałach. Dołącz do grupy ponad 6500 osób, którzy prenumerują eKomercyjnie!