Od czego zacząć prace przy SEO sklepu internetowego, gdy w Google dominują giganci?

Autor tekstu Krzysztof Bartnik
Opublikowano 12 listopada 2020
Kategoria 🛒 E-commerce
Czas czytania: < 1 min

Dzisiaj polecam lekturę wpisu SEO. Jak robią to najlepsi? autorstwa Marcin Kamiński z Top Online. Osobiście zrobiłem bardziej dobitny tytuł, który pokazuje, jak bardzo za pieniądze wszystkich sprzedawców Allegro odjeżdża wszystkim w Google i co można z tym zrobić (pierwsze kroki).

Jak pisze Marcin (wybrane fragmenty, niekiedy wybrane z kontekstu, dlatego przeczytaj całość):

Obecnie, celem pozycjonowania sklepu nie może być tylko wywindowanie do TOP10 ogólnych fraz, a raczej maksymalne zwiększenie widoczności serwisu w wyszukiwarkach internetowych.

Czy zaobserwowałeś, że czegokolwiek byś nie wpisał w wyszukiwarkę (oczywiście czegokolwiek związanego z produktami), to Allegro podbija TOP10?

Jak oni to robią? Allegro wykorzystuje użytkowników, by machinalnie indeksować nowe podstrony. Trudno chyba o lepszą metodę.

Na sklepie z kolorowymi skarpetkami (skarpetki.sklep.pl) podczas opisywania bądź nazywania produktów nie używamy słów typu „śmieszne skarpetki”, „asymetryczne skarpetki”, „modne skarpetki”, „wesołe skarpetki”, „skarpetki paski” ale wiemy, że użytkownicy wyszukiwarki takie wyrażenia wpisują.

Utworzenie dodatkowych, specjalnie przygotowanych pod klarowne słowo kluczowe podstron stało się fundamentalne. Szybko wypracowaliśmy wyjątkowo wysokie pozycje w wyszukiwarce.

Na koniec cudowna animacja, która dobitnie pokazuje jak Allegro, OLX oraz CENEO rozrastało się względem innych serwisów w Polsce. Świetnie pokazana przepaść na rynku.

Zapraszam Cię do lektury! » Oczywiście porady w artykule to „zaledwie” pierwsze kroki, które możesz zrealizować. Od czegoś trzeba jednak zacząć. Giganci nie śpią, tylko zwiększają swój dystans.

Regularnie otrzymuj powiadomienia o nowych materiałach. Dołącz do grupy ponad 6500 osób, którzy prenumerują eKomercyjnie!