eKomercyjnie.pl

Jak urządzenia mobilne zmieniają e-commerce? – infografika

To, że jesteśmy świadkami mobilnej rewolucji jest chyba oczywiste. Jakość oraz funkcjonalność sprzętu, którym się posługujemy na co dzień zaczyna przypominać gadżety z książek i filmów science-fiction. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wielki wpływ mają urządzenia mobilne na ogólnoświatowy rynek e-commerce. Możemy zweryfikować nasze przypuszczenia dzięki infografice, jaką udostępnił serwis KISSmetrics (link do źródła).

Oczywiście nadal największy ruch w e-commerce generują użytkownicy komputerów stacjonarnych. To praktycznie 80% wszystkich zakupów w sieci. Na pozostałe 20% składają się użytkownicy telefonów (14,6%) i tabletów (5,6%).

Jeśli porównamy ruch pod względem oprogramowania to bardzo łatwo zobaczyć, że w przypadku komputerów stacjonarnych króluje Windows, ale w przypadku tabletów i telefonów najwięcej użytkowników posiada urządzenia z iOS dostarczanym przez firme Apple. 95% tabletów oraz 72% telefonów działa na systemie „z jabłkiem”.

Przy obecnym skoku jakościowym, szacuje się, że już w 2013 roku może dojść do sytuacji, w której liczba kupujących poprzez urządzenia mobilne będzie równa tym, którzy nadal korzystają z komputerów stacjonarnych.

Z infografiki możemy się także dowiedzieć, że:

  • Sprzedaż poprzez urządzenia mobilne w 2012 wzrosła o 40% względem roku 2011.
  • Według PayPal wartość płatności wykonywanych przy pomocy tabletów i telefonów zwiększyła się prawie o 200% w zeszłym roku.
  • Jeśli porównamy ilość klientów, którzy robili zakupy w Internecie w „czarny piątek” to okaże się, że w 2012 ilość kupujących nie korzystających z komputerów stacjonarnych wzrosła o 166%.
  • Jeszcze warto zauważyć, że czas oczekiwania przez klienta na załadowanie strony jest większy na urządzeniach mobilnych, niż na komputerach stacjonarnych. Wynosi on 5 sekund dla tabletów i telefonów i 3 sekundy dla desktopów.
Zapraszam do przejrzenia całej infografiki poniżej:

Autor wpisu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Zamknij

Najlepsze poradniki i informacje
e-commerce prosto na Twój e-mail!

Bonus dla Ciebie:
PDF, 72 strony!

Wpisz swój adres e-mail, aby rozpocząć prenumeratę newslettera od eKomercyjnie.pl.

Od razu wyślemy do Ciebie:

  • BONUS #1: Jak się robi e-handel w Polsce? Rozmowy z właścicielami sklepów internetowych (magazyn .pdf, aż 72 strony!)
     
  • BONUS #2: Piętnaście gotowych sposobów na ulepszenie sklepu internetowego!
    (poradnik .pdf)